20 | 04 | 2019

Ściernice trzpieniowe Dremel

Ocena użytkowników:  / 2

Kamienie szlifierskie do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wytwarzane są w różnych obrysach i wielkościach. Nadają się do pracy przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, wygładzania spoin i lutów. Doskonale gradują zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają nawierzchnie zgrubnie oczyszczoną z wyraźnymi rysami tak jak po pilniku.

Ściernica Dremel SC541 to jeden z linii artykułów z systemem szybkiej wymiany. Może trochę kosztuje, ale jak w ciągu pracy istnieje potrzeba częstej zmiany ściernic to Speedclic nadaje się idealnie. Tarcza wyśmienicie nadaje się do szlifowania i wygładzania przeróżnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, z racji tego nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas roboty.

Ściernice z węglika krzemu przeznaczone są do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, kamienia. Nadają się także do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki użyciu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Praca na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak prędko zużywać.

Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych wymiarach, zależnie od rodzaju łańcucha wybieramy odpowiednią średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie można czekać aż łańcuch będzie całkowicie tępy.

Frezy trzpieniowe Dremel

Ocena użytkowników:  / 0

Frezy ze stali szybkotnącej o różnorakich obrysach. Nadają się do roboty w materiałach takich jak drewno, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Świetnie naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy szybko i dokładnie nacinają bruzdy profilują nawierzchnie pozostawiając ładną płaszczyznę. Zalecane obroty podane na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to nowa grupa frezów Dremela, wykonana z stali szybkotnącej. Niesłychanie malutkie główki o zróżnicowanych profilach nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drzewo, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, brązy, stopy aluminium.

Frezy węglikowe wytworzone są z niezwykle trwałych węglików spiekanych. Dremel wyrabia je w różnych kształtach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są ogromnie trwałe i funkcjonalne w robocie. Nadają się do skrawania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i zgrubnego usuwania materiału. Choć są niesłychanie trwałe to ze względu na nieregularne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drewno miękkie, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wytworzone z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania konturów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w drewna twarde, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

Szlifierki akumulatorowe Dremel

Ocena użytkowników:  / 0
Najmniejszy z linii akumulatorowych szlifierek Dremel 7700. Wyposażony w akumulator niklowo kadmowy o mocy 7,2V. Delikatne, dopracowane elektronarzędzie znajdzie użytek w pracach amatorskich i rzemieślniczych. Służy do grawerowania, czyszczenia i znaczenia z zastosowaniem małych frezów i narzędzi polerskich.
 
Miniszlifierka Dremel 8000 to niesłychanie użyteczne i dopracowane pod każdym calem akumulatorowe elektronarzędzie. Zostało wyposażone bezstopniową regulację prędkości z górnym bardzo wysokim pułapem prędkości 35000  obr/min. Dzięki zastosowaniu akumulatora litowo jonowego można nim pracować stale bez konieczności cyklicznego doładowania. Ponad to akumulator można bez niebezpieczeństwa uszkodzenia doładowywać w dowolnej chwili. Polecany do zastosowań profesjonalnych i amatorskich.
 
Kolejna mini szlifierka Dremel 8100. Nieco mniejszy silnik niż model 8000, ale również litowo jonowy, z całą pulą korzyści. Szlifierka utrzymuje moc przez długi czas pomimo braku ładowania, akumulator można naładować w godzinę. Ponad to Dremel 8100 został wyposażony w nakrętkę EZ znacznie usprawniającą zakręcanie i odkręcanie narzędzi. I płynną regulację prędkości.
 
W największym stopniu rozbudowane elektronarzędzie akumulatorowe Dremel 8200. Mocny silnik o dużej sprawności, plus akumulator o znacznej pojemności z zabezpieczeniem elektronicznym, pozwoli na niezwykle wydajną pracę. Przecinanie znacznych grubości lub frezowanie zgrubne nie będzie już stanowiło problemu. Dremel 8200 posiada jedno godzinną ładowarkę, bardzo fajny wyłącznik obrotów i samohamujący silnik.

Końcówki polerskie Dremel

Ocena użytkowników:  / 1

szczotka-dremel-trzpieniowaWspomniany asortyment Dremela służy do polerowania i alternatywnie satynowania nawierzchni. Jest to ostatni cykl obróbki powierzchni, nazwany w technice wykańczającym. Zależnie od potrzeb, mają państwo do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.

     Pierwszy asortyment to gumowe elastyczne końcówki polerskie. Idealne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki wykańczającej mosiądzu, stali konstrukcyjnej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie ceramiki, szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i wygładzają rysy. Ponieważ są elastyczne nie pękają i nie kruszą się. Powinno się tylko pamiętać, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić za często ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.

     Następna ciekawa grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wytworzony z wełny owczej o średniej gęstości. Bardzo dobry do wygładzania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się również do wygładzania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. walce filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej nawierzchni sprawić piękne lustro.

     Kolejna grupa to szczotki polerskie Dremel . Nie są one dokładnie osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania nawierzchni pod polerowanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi nadawać połysk stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wyrównać powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, wygładzanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki mosiężne. Nie drapią one nawierzchni, bo są miękkie. Odrębna grupa to szczotki z nierdzewki. Ponieważ w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne wykorzystanie szczotek, o którym niesłychanie mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Pracę wykonuje się wzdłuż słojów drewna. Skutek jest nadzwyczaj atrakcyjny warto spróbować.

Szlifierki Dremel

Ocena użytkowników:  / 1

szlifierka dremel 400Najmocniejszy i najbardziej rozbudowany model miniszlifierki Dremel 4000. Innowacją jest przełącznik obrotów, z elektroniką pozwalającą na perfekcyjną moc nawet przy niskich obrotach. Skuteczny silnik o dużej sprawności pozwoli na wykorzystanie większych tarcz, do cięcia i do szlifowania.

Najbardziej pewny model mini szlifierki Dremel 3000. Dopracowany wyłącznik obrotów efektywny silnik o mocy 130 W, wiele sprzedanych sztuk. Jest co prawda słabszy od typu 4000, ale jeśli potrzeba coś naprawdę niezawodnego to trzeba wybrać Dremel 3000. Tak jak do dowolnego modelu Dremela, pasują do niego wszelkie przystawki i osprzęt.

Jeden z najstarszych modeli Dremel 200. Od tego się wszystko zaczęło. Model 200, został na jakiś czas cofnięty z sprzedaży, ale widać cieszył się tak dużym uznaniem że firma postanowiła wprowadzić go na nowo. Poza tym ma szansę rywalizować z tanimi mini szlifierkami. Zaopatrzony w silnik 125 W, daję radę w pracach grawerskich i z wałkiem giętkim.