20 | 04 | 2019

Wykrojniki do blach

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Witam
Popularne i ciągle niezastąpione wykrojniki śrubowe do otworów.
Wycinaki znajdują zastosowanie tam gdzie trzeba zrobić kilka otworów o średnicach przekraczających 13 mm w blachach o grubości nie większej 2 mm. W większości wypadków są to szafy sterownicze, blachy w zbiornikach itd. Otwory można zrobić bez konieczności korzystania z otwornic do metalu, a z praktyki wiadomo, że potrzeba do tego wiertarek o dużym momencie obrotowym. Ponad tojest dużo opiłków do okoła i trzeba je usunąć.
Proponowane przez nas wykrojniki mają dodatkowo łożysko, które usprawnia pracę. Wykrojnik nie ma tendencji do obracaniasię podczas dokręcania.

Wykrojniki nadają się do wycinania otworów w blachach ze stali węglowej, narzędziowej, stali stopowej, metali kolorowych.

Ponad to wykonany otwór ma doprą dokładność i jest gotowy, nie ma potrzeby gradowania, choć czasem zdarza się, że z jednej strony powstanie krawędź.
Przystępując do przacy, musimy się upewnić, że mamy swobodne dojście do dwóch stron blachy. Następnie musimy wykonać otwór na śrubę dociągową. Wielkość otworu musi być aka sama jak śruba. Można zrobić to wiertłem o określonej średnicy lub wiertłem choinką. Następnie smarujemy śrubę olejem lub smarem stałym, producent zaleca smar grafitowy lub inny do dużych obciążeń. Na pewno nie nadają się do tego celu smaru typu WD.

W następnej kolejności przekładamy przez otwór śrubę dociągową i nakręcamy na nią matrycę tnącą. Ostrożnie dokręcamy kluczem oczkowym lub nasadowym.
Kręcimy tak długo, aż matryca nie wytnie otworu. Pod koniec będziemy dokładnie czuli jak nagle klucz przestanie stawiać opór to będzie znak, że otwór jest gotowy. Rozkręcamy całość i gotowe.
Wykrojniki moża nabyć w skrzynce z tworzywa z niezbędnymi akcesoriami lub na sztuki.
Poręką solidnego wykonania jest firma Montero, specjalizująca się w wycinakach do różnego rodzaju surowców.

Do kupienia w sklepie domtechniczny24.