20 | 04 | 2019

Narzędzia Knipex cz1

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzień dobry
Opiszę dwa nadzwyczaj interesujące narzędzia Knipex, szczypce Cobra i nożyce do kabli zbrojonych drutem stalowym.

Innowacje szczypce Cobra Knipex - Szybko otworzyć, dosunąć, szybko złapać!
Bardzo interesujące i pomocne rozwiązanie, w którym dopasowanie do średnicy chwytanego przedmiotu następuje samoczynnie, poprzez dosunięcie szczęk szczypiec.

Opis:
Dodatkowa szybka regulacja bezpośrednio na chwytanej rurce poprzez zsunięcie rękojeści.
Łączy niezawodną blokadę bolca z dodatkową funkcją dosuwania, która ułatwia pracę w wąskich i trudno dostępnych przestrzeniach montażowych.
Nastawienie następuje bezpośrednio przez dosunięcie do chwytanego przedmiotu.

Bezpieczny mechanizm zapadkowy uruchamia się po obciążeniu ramion. Pozycja rękojeści zostaje wówczas zablokowana i można ją odbezpieczyć tylko po wciśnięciu przycisku.
W celu ponownego aktywowania funkcji dosuwania, należy odblokować rygiel za pomocą przycisku i otworzyć całkowicie szczęki.
Narzędzie zostało wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej olejowo do twardości około 61 HRC. Zęby na szczękach są faktycznie solidne w czasie testów skrawały mmocowaną rurkę instalacyjną. Po bliższym obejrzeniu szczęk nie zauważyliśmy żadnych śladów. Jak dla nas rewelacja.

Szypce produkowane są w kilku odmianach, jedna z nich to Cobra® QuickSet, opisana powyżej, inne to specjalistyczne rozwiązania do zaciskania opasek, łamania glazury czy dokręcania rur pokrytych chromem.

I drugi produkt nożyce do kabli (z mechanizmem zapadkowym) do kabli zbrojonych drutem stalowym (SWA). Do kupienia w sklepie https://domtechniczny24.pl/no%C5%BCyce-do-ci%C4%99cia-kabli1.html
Zdarza się tak, że mamy do czynienia z przewodami elektrycznymi wzmocnionymi oplotem z drutu stalowego. Najczęściej taki oplot jest wykonany z drutu ocynkowanego stalowego. Standardowe nożyce nie są do tego przystosowane. Wyjściem są prezentowane nożyce, a marka Knipex gwarantuje solidne wykonanie. Nożyce mają wymienne ostrza. Należy pamiętać aby nie stosować ostrzy z okrągłym otworem tylko z z otworem w kształcie trapezu

.

Nożyce te przecinają kable zbrojone drutem stalowym o średnicy do 45 mm / 380 mm2 (np. 4 x 95 mm2) przy pomocy jednej lub obu rąk.
wygodne w obsłudze dzięki nieznacznej masie (800 g) i zwartej konstrukcji (długość 315 mm) – mogą być używane w miejscach o ograniczonym dostępnie.
Ostrza precyzyjnie szlifowane i utwardzane indukcyjnie umożliwiają czyste cięcie bez deformowania brzegów. Wykonane z specjalnej stali narzędziowej, kutej, hartowanej w oleju.
Zastosowano w nich innowacyjny trzystopniowy mechanizm zapadkowy o wysokim przełożeniu, z podpórką do położenia narzędzia podczas cięcia.
Uwaga !! Nie nadaje się do cięcia kabli ACSR oraz lin stalowych!
Pozdrawiam.