20 | 04 | 2019

Szczypce do pierścieni segera

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Nowatorskie szczypce do pierścieni segera.
Konstruktorzy Wiha jakiś czas temu odmienili kształt i konstrukcję główki. Zawsze były profilowane, to taki standard. Jeżeli ktoś nakładał albo ściskał pierścienie segera to wie, że czasami pierścień spadał, albo ześlizgiwał się z końcówki. Powód prosty, szczypce segera wewnetrzne czy zewnętrzne miały źle wyprofilowane końcówk. Winno być tak, że szczypce do pierścieni zewnętrznych winny mieć końcówki odchylone na zewnątrz. Ale z przykrością stwierdzam, w dowolnych tanich modelach nie odnajdziemy takiego rozwiązania. Zwykłe szczypce mają główki częstokroć o różnej średnicy i najczęściej osiowe, albo w różnych kierunkach. Ma to jedną zaletę - cenową, tanie szczypce są świetne jak chce coś sporadycznie założyc lub ściągnąć zabezpieczenie. Ja nie mam do dziś, żadnego zestawu czy pojedyńczej sztuki, a mam warsztat narzędziowy od 15 lat. Tymczasem mechanik, który zakłada i ściąga po kilka razy dziennie pierścienie segera, albo pracownik w zakładzie monterskim - cały dzień pracy, to doceni przemyślane i solidnej jakości szczypce segera.

Wiha ma dwa modele, pierwszy standardowy, główki są modelowane, odgięte z specjalnym wgłębieniem na oczko pierścienia. I nowatorskie szczypce segera z profilowanymi główkami wciskanymi z hartowanej stali łożyskowej. Te końcówki są w dodatku pokryte dodatkową powierzchnią zabezpieczającą przed rdzą i wyjątkową funkcją zatrzaskową (od rozmiaru 2), która skutecznie likwiduje odskakiwanie pierścieni zabezpieczających, nawet jak za mocno je rozegniemy. Szczypce do pierścieni Wiha są niesłychanie ergonomiczne, bajecznie leżą w łapie, nawet jak mamy utytłane palce olejem to nie ślizgają się tak jak w standardowych. I jeszcze jedna sprawa, która bardzo drażni podczas pracy. Często sie zdarza, że te cudownie wyglądające okładziny w różnych kolorach, obracają się, w szczypcach Wiha, nie ma tego problemu.
Produkowane są w 4 kształtach do ściągania i do zdejmowania i oraz wygięte i proste. Natomiast rozmiary są uzależnione rozmiarem stosowanych pierścieni.