26 | 06 | 2019
Odwiedziło mnie
Articles View Hits
172452
Main Menu

Nowe frezarki Boscha

User Rating:  / 1
PoorBest 

Witam
Nieco nowości z elektronarzędzi Bosch.
Pierwsza to nowa frezarka, która zamieni dwa wycofane wyroby a mianowicie frezarkę górnowrzecionową GOF 1300 CE i frezarkę uniwersalną GMF 1400 CE.
Nowa frezarka oprócz wyglądu ma kilka patentów. Ergonomiczny wyłącznik w uchwycie, czułą regulację głębokości frezowania w skokach, co 1/10 mm. Regulacja działa dodatkowo po zablokowaniu głębokości frezowania na szynach. Waży 12 kg, to znaczy niemało, ale biorąc pod uwagę solidny i masywny korpus oraz sprawny silnik 1600W z CE to nie powinno być kłopotu z obsługą. I jeszcze Bosch tak opracował górną powierzchnię, że można bez kłopotu położyć ją do góry nogami i wymienić frez. Górna powierzchnia jest po prostu plaska i nie przeszkadza kabel. Frezarka ma również przezroczystą płytę ślizgową a nad frezem są lampki led, z praktyki wiem, że tego rodzaju banał niekiedy dopomaga w robocie.


Druga maszyna to GMF 1600 CE, frezarka górnowrzecionowa z przystawką kopiującą. Korpus silnika i parametry ma takie same jak ta, co ją opisałem wyżej, dodatkowo posiada przystawkę do powielania, sybkowymienną SDS. A blok frezarki można bez problemu przekładać. Obie są pakowane w systenery L-BOXX i mają uchwyty dostosowane do frezow 8 mm i 12 mm.

https://domtechniczny24.pl/frezy-do-drewna.html