20 | 04 | 2019

Nowe szlifierki Bosch 2012

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Halo
Tak se oglądałem te nowe szlifierki Boscha i modyfikacyj w sumie nie jest wiele. To, co rzuca się w oczy to innowacyjne rozwiązanie guzika do klinowania tarczy, poprzednio produkowali takie okrągłe z nieznacznie odstającą jedną częścią. Obecnie są płaskie i porządnie się chowają. W sumie to zupełnie nie mieliśmy reklamacji na defekt takiego guzika. Ale może Bosch miał i z tego powodu zmienili.

Oryginalne szlifierki kątowe zastąpią typy klasy od 800 watów do 1400 watów. Którykolwiek z dziewięciu modeli ma 100 W mocy więcej niż adekwatny poprzednik i jest wyposażony w szczotki węglowe gwarantujące o 25% dłuższą żywotność w zestawieniu do konkurencyjnych modeli. Wysokie tempo pracy i najdłuższa żywotność wśród narzędzi tej klasy zostały przyznane w niezależnych pomiarach przeprowadzonych przez znaną niemiecką jednostkę SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH.
Co więcej, duży guzik blokady wrzeciona i beznarzędziowa zniana osłony tarczy umożliwiają bardziej komfortową obsługę. Następne rozwiązania techniczne zastosowane w szlifierkach kątowych przekładają się na wymierne korzyści dla nabywców: dłuższa żywotność szczotek węglowych obniża częstość i koszty operacji serwisowych, natomiast bogaty pakiet zabezpieczeń daje klientom pewność, że narzędzie wypełnia coraz wyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Stosowanie oryginalnego przetestowanego osprzętu Bosch pozwala uzyskać najlepsze efekty w czasie wykorzystywania elektronarzędzi w pracy: cięcia kątowników i profili stalowych, rur i prętów, blach i płyt stalowych, usuwania kanałów wlewowych z odlewów z metali kolorowych, polerowania spawów oraz nierówności z krawędzi i kształtek. Polerowania i satynowania nawierzchni utworzonych z stali nierdzewnej i kwasoodpornej ( do tego służy specjalnie zaprojektowana szlifierka Bosch GWS INOX 125 ). Oczyszczania z rdzy i innych zanieczyszczeń. W dodatku, szlifierkami kątowymi Bosch można także nacinać beton i inne materiały ceramiczne, ale stosować trzeba tarcze diamentowe, można również szlifować beton ( specjalne tarcze do szlifowania betonu). Jeśli wykorzystamy przystawkę na rzep plus papiery ścierne to będzie można usuwać starą farbę z powierzchni drewnianych.