20 | 05 | 2019
Odwiedziło mnie
Articles View Hits
172107
Main Menu

Niwelatory do wyznaczania 2 spadków

User Rating:  / 1
PoorBest 

niwelator do wyznaczania spadkówCzołem.
W naszym sklepie przetestowaliśmy niwelator laserowy NL 310 firmy Nivel System. To, co nas zdziwiło to, nielicha klasa wodoszczelności IP 64. Początkowa cyfra mówi nam o całkowitym zabezpieczeniu niwelatora przed kurzem, druga cyfra 4 informuje, że przyrząd jest wytrzymałe na kropelki wody lecące pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz z wiatrem. Czyli jak zaskoczy nas burza w czasie pomiaru to niwelator przetrzyma.
W kuferku standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do niwelatora i wymienny system zasilania na baterie alkaliczne. Do tego czerwone okulary, pilot, statyw i 5-cio metrowa łata. Obszar pomiaru nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak postawimy go w środku parceli. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ściany działowe i takie tam inne.


Abstrahując od typowych funkcji laser ma możliwość wydzielania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Wszystko wyświetla się na panelu. Zakres spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków chyba się nie stosuje, np. przy budowie wjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w zimie nie podjechały.
Jeśli ktoś po zakupie miał kłopoty z pomiarem to można wziąć uprzednio nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.
To tyle

 

Po kilku latach:

Nie ma już wersji NL 310 został on zamieniony na wersję NL 311 jest kilka różnic. Niedługo na naszej stronie pojawią się nowe wersje.

https://domtechniczny24.pl/rotacyjne-niwelatory-laserowe.html

Pozdrawiam